KYK Wifi Nedir,Nasıl Kurulur?KYK Wifi'ın ne olduğu ve nasıl kurulduğu konusu KYK yurtlarında barınan öğrenciler tarafından merak konusu. KY KWifi nedir, nasıl kurulur ve nasıl çıkış yapılır sorularının cevaplarını basbakanlikbursu.com'da bulabilirsiniz.

KYK Wifi çıkış yapma ve doğrulama sayfasında karşılaşılan problemlerin çözümünü sizlerle paylaşacağız. İlk olarak, KYK Wifi öğrencilere sağlanan ücretsiz internet projesine verilen addır. KYK Portal ise bu hizmete ulaşmak için gerekli olan doğrulama sayfasıdır. KYK wifi ücretsiz internet hizmetinden faydalanmak için öncelikle KYK yurtlarında barınmanız gerekmektedir. KYK Wifi aynı zamanda yurtlardaki kablosuz modemlerin adıdır ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre girilmesi gerekmez. Sadece bir cihaz (tablet, bilgisayar veya telefon) modeme bağladıktan sonra tarayıcıda “Doğrulama Sayfası” açılır ve sizden “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” girmenizi ister. Kullanıcı kısmına her kullanıcı TC kimlik numarasını yazmalıdır. Yabancı Uyruklu öğrenciler içinse pasaport numarası yazılmalıdır. Kullanıcı adı sabittir, öğrenciler istedikleri gibi değiştiremezler.

KYK Wifi Şifre Alma

Bir KYK yurdunda barınıyorsanız KYK Wifi şifresi almak için yapmanız gereken tek şey yurt idaresine müracaat etmektir. Kullanıcı sözleşmesini imzalayarak şifrenizi alırsınız. Şifreniz yurt idaresince belirlenmiş bir şifredir ve ilk giriş yaptığınızda bu şifrenizi değiştirmeniz gerekir. Genel olarak bir yurttaki bütün öğrenciler ilk girişte aynı ön tanımlı şifre ile giriş yaparlar.

Şifre Değiştirme

Şifre değiştirme ekranında şifrenizi oluşturmak için bir çok ölçüt vardır. Şifre değiştirme / oluşturma ölçütleri aşağıdaki gibidir. Şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalıdır. Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermelidir. Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemelidir.

Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız oldukça zahmetli bir aşamadan geçmek zorunda kalırsınız. “Doğrulama Sayfası”nda yada KYK Portal içinde şifremi unuttum özelliği bulunmadığı için şifrenizi unuttuğunuzda tek yapabileceğiniz şey yurt idaresine başvurmaktır. Fakat yurt personeli size bu konuda her zaman çözüm üretemeyebilir. Telefonunuzda veya tabletinizde KYK Wifi bağlantısında problem yaşıyorsanız veya bağlandığınız halde doğrulama sayfasına erişemiyorsanız mobil internet bağlantınızın kapalı olduğuna emin olun. Mobil internet bağlantısının açık olması IP adresinizi değiştireceği için problem yaşamanıza neden olacaktır.

KYK Wifi Nasıl Çıkış Yapılır

Bazen KYK Wifi den çıkış yapayabilirsiniz. Bu sıkça karşılaşılan bir durumdur.Çıkış butonuna tıkladınız ve hala çıkış yapamıyorsanız cihazınızın internet bağlantısını kapatıp tekrar bağlanmayı, tarayıcıyı veya cihazınızı kapatıp açmayı ve KYK portal çıkışını tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra işiniz bittikten sonra çıkış yapmayı ihmal etmemelisiniz.


KYK Ana Sayfa Girişi için Tıklayınız

Konular

Kampüsler içindeki yurt sayısı artacak
Çevre Bakanlığı'ndan öğrencilere burs
Yüksek lisans öğrencilerine yönelik harç indirimi bursu
Atatürk öğrenci yurdu odaları kaçar kişilik?
KYK burs ve kredilerine zam
Atatürk kültür dil ve tarih yüksek kurumu burs sonuçları açıklandı mı?
Yurt Dışında Öğrenim Gören Öğrenciler İçin Taahhütname Süresi Ne Zaman Sona Eriyor?
KYK Tematik Kış Kampları ne zaman başlıyor?
Uludağ Üniversitesinden başarılı öğrencilere burs
Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Başvuru Şartları Nelerdir?
APSCO Yüksek Lisans ve Doktora Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?
KYK'da hangi kurslar veriliyor?
Hazar Üniversitesi Uluslararası Burs Programına Başvurular Nasıl Yapılıyor?
100/2000 YÖK Doktora Bursuna İlişkin Usul ve Esaslar
İş dünyasında çalışan doktora öğrencileri 100/2000 doktora bursundan yararlanabilir mi?
Aziz Sancar bursunun ilk sahibi belli oldu
İslam kalkınma bankası burs başvurusu nasıl yapılır?
KYK borç erteleme başvurusu e-Devletten nasıl yapılır?
Tayvan burs başvuru şartları nelerdir?
Hırvatistan Öğrenci Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?
YÖK-YUDAB Bursunu Nasıl Alabilirim?
Slovakya Bursları Başvuru Şartları Nelerdir?
KYKNET’in sunduğu hizmetler nelerdir?
Çift Anadal KYK bursunu etkiler mi?
MEB'den Burslu Öğrenci Banka Kartı Yazısı
Akademisyenlerin yurtdışında burslu eğitim için başvuruları başladı
Öğrenim kredisi borcunun silinmesi için kanun teklifi verildi
GTÜ her öğrenciye burs veriyor mu?
YÖK-Türkoloji Bursunun Avantajları Nelerdir?
Türkoloji öğrencilerine burs imkanı