2017-2018 başbakanlık bursu açıklandı mı?Başbakanlık VGM burs sonuçları açıklandı mı, Başbakanlık vakıflar genel müdürlüğü burs sonuçları öğrenme linki basbakanlikbursu.com sitemizde.

VGM burs sonuçları kısa bir süre önce açıklandı. KYK sonuçlarının açıklanması sonrasında heyecanla beklenen Vakıflar Genel Müdürlüğü burs sonuçlarının açıklanma tarihi merak ediliyordu. VGM burs sonuçları açıklanacağı yönünde ortak görüş hâkim. Türkiye’de çeşitli üniversitelerde okuyan öğrencilerin yararlandığı VGM bursu alma şartlarının en belirgin özelliği başka bir yerden burs almıyor olmak. 2017-2018 öğretim yılında Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Yükseköğretim Burs başvurularının sonuçları açıklandı. Eylül 2017 tarihinde burs almak için başvuruda bulunan üniversite öğrencileri Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs sonuçları, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri’ne göre değerlendirildi. Başbakanlık burs sonuçları? Yapılan değerlendirme sonrasında burs almaya hak kazanan öğrenciler Ocak ayından itibaren ayılık 200 TL burs ödemesi alacaklar. 2018 eğitim öğretim yılında VGM burs sonuçları öğrenme ilgili detaylı bilgiyi sayfamızdan takip edebilirsiniz.

VGM BURS SONUÇLARI AÇIKLANDI

VGM burs sonuçları açıklandı. Kredi yurtlar kurumu tarafından verilen KYK burs sonuçlarının Aralık 2017 tarihinde açıklanmasının ardından Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen burs sonuçlarının açıklanması ile ilgili heyecanlı bekleyiş sona erdi. Türkiye’de çeşitli üniversitelerde okuyan öğrencilerin yararlandığı VGM bursu alma şartlarının en belirgin özelliği başka bir yerden burs almıyor olmak. 2017-2018 öğretim yılında Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Yükseköğretim Burs başvurularının sonuçları açıklandı. Eylül 2016 tarihinde burs almak için başvuruda bulunan üniversite öğrencileri Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği ve Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri’ne göre değerlendirildi.

BAŞBAKANLIK VGM BURS SONUÇLARI SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verilen bursu almak için başka bir yerden burs almıyor olmak şartı aranmaktadır. Geçtiğimiz yıl eğitim döneminde VGM bursu almaya hak kazananların listesi Ocak ayında açıklanmıştı. Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden burs almaya hak kazanan öğrencilere eğitim öğretim dönemi boyunca 8 ay süreyle 200 TL burs yardımı yapılacak. 2018 yılı dönemi için VGM'nin 1.500 öğrenciye burs vermesi bekleniyor.

VGM BURSU NEREDEN ALINACAK?

VGM Burs sonuçlarının açıklanmasının ardından Burs almaya hak kazanan öğrenciler bursları, okumakta oldukları eğitim kurumunun bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenecek olup öğrencilerin burs almaya devam ettikleri süre boyunca tüm iş ve işlemleri ilgili Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından takip edilecektir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 tane Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Bölge Müdürlüklerinin sorumluluk alanında bulunan illere ve Bölge Müdürlüklerinin iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişmek mümkündür.VGM ana sayfasına ulaşmak için buraya tıklayınız

KİMLERE VGM BURSU VERİLMEZ?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi ile askeri okul öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrencilere yükseköğrenim bursu verilmemektedir.

VGM BURSUNA NASIL BAŞVURULUR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği (RG: 20/08/2013 – 28741) hükümleri gereği 2012 yılından beri yükseköğrenim öğrencilerine burs verilmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu için başvurular her öğretim dönemi için Eylül – Ekim 2017 tarihleri arasında Vakıflar Genel Müdürlüğü internet sitesi www.vgm.gov.tr üzerinden başvuru formu doldurulmak suretiyle alınmaktadır. Alınan başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri (Ek-2)’ye göre değerlendirilmektedir.

Konular