KYK başvuru formu doldurma nereden yapılır?KYK başvuru formu doldurma nereden yapılır öğrenciler tarafından merak ediliyor. E-devlet KYK borç sorgulama hakkında detaylı bilgiler basbakanlikbursu.com'da.

Son zamanlarda yapılan çalışma ve alınan kararlar sonucunda çalışmakta olan öğrencilerde KYK'nın sunmakta olduğu burs ve kredilerden fayda sağlayabilecektir. Bu yüzden KYK başvuru formu doldurma nereden yapılır öğrenciler tarafından merak ediliyor. Asgari ücret düzeyinden aylık ödeme alna ve yahut daha yüksek ödemeler karşılığında çalışmakta olan öğrenciler ya da belirli bir gelire sahip olan öğrenciler için kredi ve bursa yönelik engeller ortadan kaldırılmıştır. KYK başvuru formu doldurmak için aşağıda yer alan linklere tıklayabilirsiniz. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar kurumunda yapılan yenilikler sonucunda alınan yeni kararlar Resmi gazetede yayımlanarak öğrencilere duyurulmuştur. Bu karara göre burs ve kredi verilmeyecek öğrencilerin içinde yer alan asgari ücret düzeyinde aylık ücrete tabi öğrenciler ile aylık belirli bir gelire sahip olan öğrencilerin burs ve krediden yararlanmayacakları yönündeki açıklama kaynaklardan kaldırılmıştır. Artık bu şekilde öğrencileri engelleyecek bir ibare yer almamaktadır. E-devlet KYK borç sorgulama hakkında detaylı bilgiler basbakanlikbursu.com'da.

KYK BAŞVURU FORMU DOLDURMA İŞLEMİ ARTIK ONLİNE

2017- 2018 KYK yurt başvuruları için ortaya konulan formlardan 6 aşamadan geçilerek işlemler tamamlanmaktadır. Öğrencilerden KYK başvuru formu içinde yer alan ilk aşamada öğrenciye ait kimlilk numarası ve kimliğe ilişkin diğer bilgiler, formda yer alan ikinci aşamada öğrenciye ait öğrenim durumu, formda yer alan üçüncü aşamada öğrencinin özel durumuna ilişkin bilgilerin aktarılması, formda yer alan dördüncü aşamada aileye ilişkin taşınmazlara ilişkin bilgilerin girilmesi, formda yer alan beşinci aşamada öğrencinin ikamet etmekte olduğu adres bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması istenmektedir.KYK başvuru formu bilgilerin de yapılmak istenen değişiklkler belirlenen son tarihin son gününe kadar yapılabilmektedir.

E-DEVLET KYK BORÇ SORGULAMA VE BAŞVURU


Öğrencilere ilişkin belirlenen tarihler arasından açıklanan sonuçlarda başvulara ilişkin açıklamaların yapılmasının ardından online kayıt işlemleri e-devlet kapısı üzerinden yapılmaktadır. Bunun için öğrencilere e-devlet şifreleri gerekmektedir. E-devlet şifresi olmayan öğrenciler kendilerine en yakın ptt kurumuna giderek 2 TL karşılığında bir ödeme yaparak şifrelerini temin edebilmektedir. Başvuru sonuçları için e-devlet resmi web sayfasına ulaşarak kimlik doğrulama sekmesine tıklanarak tc kimlik numaraları e-devlet şifrelerini ilgili satıra girmeleri ve sisteme giriş yap butonuna basarak başarılı bir şekilde sisteme giriş yapabilmektedirler. Kredi ve Yurtlar kurumunun sunduğu hizmetlerden kayıtlarını yapabilmektedirler. E-devlet KYK borç sorgulama işlemi de şifre ile giriş yapıldıktan sonra öğrenilebiliyor.

KYK başvuru formu doldurmak için tıklayınız

Konular

Kampüsler içindeki yurt sayısı artacak
Çevre Bakanlığı'ndan öğrencilere burs
Yüksek lisans öğrencilerine yönelik harç indirimi bursu
Atatürk öğrenci yurdu odaları kaçar kişilik?
KYK burs ve kredilerine zam
Atatürk kültür dil ve tarih yüksek kurumu burs sonuçları açıklandı mı?
Yurt Dışında Öğrenim Gören Öğrenciler İçin Taahhütname Süresi Ne Zaman Sona Eriyor?
KYK Tematik Kış Kampları ne zaman başlıyor?
Uludağ Üniversitesinden başarılı öğrencilere burs
Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Başvuru Şartları Nelerdir?
APSCO Yüksek Lisans ve Doktora Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?
KYK'da hangi kurslar veriliyor?
Hazar Üniversitesi Uluslararası Burs Programına Başvurular Nasıl Yapılıyor?
100/2000 YÖK Doktora Bursuna İlişkin Usul ve Esaslar
İş dünyasında çalışan doktora öğrencileri 100/2000 doktora bursundan yararlanabilir mi?
Aziz Sancar bursunun ilk sahibi belli oldu
İslam kalkınma bankası burs başvurusu nasıl yapılır?
KYK borç erteleme başvurusu e-Devletten nasıl yapılır?
Tayvan burs başvuru şartları nelerdir?
Hırvatistan Öğrenci Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?
YÖK-YUDAB Bursunu Nasıl Alabilirim?
Slovakya Bursları Başvuru Şartları Nelerdir?
KYKNET’in sunduğu hizmetler nelerdir?
Çift Anadal KYK bursunu etkiler mi?
MEB'den Burslu Öğrenci Banka Kartı Yazısı
Akademisyenlerin yurtdışında burslu eğitim için başvuruları başladı
Öğrenim kredisi borcunun silinmesi için kanun teklifi verildi
GTÜ her öğrenciye burs veriyor mu?
YÖK-Türkoloji Bursunun Avantajları Nelerdir?
Türkoloji öğrencilerine burs imkanı