KYK Taban Puanları Kaç, Kimler Hangi Puanla Yerleşebilir?KYK Taban Puanları Kaç? KYK Sözlü Sınavında Adaylara Neler Sorulabilir? KYK personel alımı için taban puanlarını ve sözlü sınavda daha önceden sorulmuş tüm soruları derliyoruz.


Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yapılacak olan 1403 personel alımına ilişkin başvurular ve sınav süreci tamamlanmış, sözlü sınava girecek olan adayların listesi de yayımlanmıştı. Sözlü sınava katılacak aday listesine ulaşmak için buraya TIKLAYINIZ.

KYK Taban Puanları Kaç, Kimler Hangi Puanla Yerleşebilir ? Kredi ve Yurtlar Kurumu' nun daha önce yaptığı yüksek miktarlardaki alımları sonucu yayımlanan taban puanlarını ele alıyor olacağız. basbakanlikbursu.com adresi olarak birinci elden en güncel verilerle sözlü sınava katılacak adaylara yardımcı olmak için buradayız. İşte geçmiş yıllarda bazı illerimizde belirlenmiş KYK personel alımı sonuçları kapsamında bize rehber olabilecek önceki yılın iletilen taban puanları...KYK Sözlü Sınav Sorularında, Adaylara Neler Sorulabilir? Kredi ve Yurtlar Kurumu personel alımı 2017 sonuçları açıklandı, adaylar arasından sözlü sınava katılacakların listesi belli oldu. Peki sözlü sınava katılacak olan adaylara, KYK Sözlü sınav sorularında neler sorulabilir ? Memur alımı için uygulanan sözlü sınavda adaylara sorulabilecek sorular aşağıdadır. Konu Başlıkları ile sözlü sınavda sorulacakları ele alırsak aşağıdakileri söylemek mümkündür. Kuruma alınacak olan personellere sözlü sınavda; kurumlarla alakalı soruların yanı sıra, bakanlar ve bakanlıkların faaliyetleriyle alakalı sorular gelebileceği düşünülüyor. Güncel konular: Gündem, güncel medya, Türk Tarihi ve Osmanlı Tarihine yönelik sorular ağırlıklı olmak üzere Cumhuriyet Tarihi ve meydana gelen olaylar etrafında çerçevelendirmiş sorular sorulabilir. Türkiye tarihi, AB Zirvesi ve Süreci gelebilecek diğer soruların konu başlıkları olarak düşünülüyor. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda sorulabilecek olan sorulara örnek olarak da kurum sınavlarından tecrübeli adaylar tarafından ünlü şairler, edebiyat eserleri ve önemli şiirlerin bilgisine veya detaylarına yönelik sorular yönetilebilir şeklinde ifade edilmekteydi. Daha önce sorulmuş sorulara bakacak olursak da aşağıdakileri örnek verebiliriz. - TBMM ve Bütçe Kanunu ? - Mahalli idarelerin merkezi otoriteyi sarsmadan denetlenmelerine ne ad verilmektedir? - Altın palmiye ödülü alan film hangisidir? - İlk çocuk şairi kimdir? - Ateşin kullanıldığı tarih nedir? - Yurtdışında bir banka kurulacak olsaydı, Türkiye' de hangi kurumdan izin alınması gerekmekteydi? - Telif hakkı nedir? - Büyükşehir belediyelerimizden en küçüğü hangisidir ? - Hz. Muhammed' in hayatını anlatan kitaba ne denilmektedir? - İşinizi mi seçersiniz, eşinizi mi? - Belirtilen kitabın yazarı kimdir? (Sonsuz nur) - Cumhurbaşkanlarının sırayla sayınız - Dağlar kıyıya paralel uzanırsa ne olur ? - İstiklal Marşı kaç yılında yazılmıştır? - Kardeşlerinizin kavga etmesi halinde sergileyeceğiniz davranış ne olur? - Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeleri kimledir? basbakanlikbursu.com ekibi olarak KYK Personel ve KYK memur alımı 2017 ya ilişkin geçmiş yıllarda adaylar tarafından verilmiş bilgileri sizlere ulaştırdık. Yapılacak olan memur alımına ilişkin tüm detaylar için basbakanlikbursu.com adresini takip etmenizi öneriyoruz.

Konular

Kampüsler içindeki yurt sayısı artacak
Çevre Bakanlığı'ndan öğrencilere burs
Yüksek lisans öğrencilerine yönelik harç indirimi bursu
Atatürk öğrenci yurdu odaları kaçar kişilik?
KYK burs ve kredilerine zam
Atatürk kültür dil ve tarih yüksek kurumu burs sonuçları açıklandı mı?
Yurt Dışında Öğrenim Gören Öğrenciler İçin Taahhütname Süresi Ne Zaman Sona Eriyor?
KYK Tematik Kış Kampları ne zaman başlıyor?
Uludağ Üniversitesinden başarılı öğrencilere burs
Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları Başvuru Şartları Nelerdir?
APSCO Yüksek Lisans ve Doktora Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?
KYK'da hangi kurslar veriliyor?
Hazar Üniversitesi Uluslararası Burs Programına Başvurular Nasıl Yapılıyor?
100/2000 YÖK Doktora Bursuna İlişkin Usul ve Esaslar
İş dünyasında çalışan doktora öğrencileri 100/2000 doktora bursundan yararlanabilir mi?
Aziz Sancar bursunun ilk sahibi belli oldu
İslam kalkınma bankası burs başvurusu nasıl yapılır?
KYK borç erteleme başvurusu e-Devletten nasıl yapılır?
Tayvan burs başvuru şartları nelerdir?
Hırvatistan Öğrenci Bursu Başvuru Şartları Nelerdir?
YÖK-YUDAB Bursunu Nasıl Alabilirim?
Slovakya Bursları Başvuru Şartları Nelerdir?
KYKNET’in sunduğu hizmetler nelerdir?
Çift Anadal KYK bursunu etkiler mi?
MEB'den Burslu Öğrenci Banka Kartı Yazısı
Akademisyenlerin yurtdışında burslu eğitim için başvuruları başladı
Öğrenim kredisi borcunun silinmesi için kanun teklifi verildi
GTÜ her öğrenciye burs veriyor mu?
YÖK-Türkoloji Bursunun Avantajları Nelerdir?
Türkoloji öğrencilerine burs imkanı